Slovenskí pútnici sa stretli na jednom mieste v Lisabone

V stredu ráno sa slovenskí pútnici stretli spoločne na prvej slovenskej katechéze v kostole Najsvätejšieho srdca Ježišovho v centre Lisabonu. Mladí kostol naplnili do posledného miesta. Slovenský organizačný tím si pripravil pre mladých bohatý program, v rámci ktorého sa predstavili štáty hosťujúce Svetové dni mládeže, prebehla diskusia s otcom biskupom Lachom, mladí písali svoje prekážky a následne ich odovzdali ako obetu pred svätou omšou. Celá katechéza sa niesla v téme našich osobných prekážok v tom aby sme vstali ako Mária a vydali sa na cestu. Katechéza vyvrcholila spoločnou svätou omšou, ktorú celebroval Tomáš Galis. 

“Boh nás nestvoril na to, aby sa ho mal kto báť, ale na to, aby ho mal kto milovať” povzbudil mladých kazateľ Peter Beňo, pomocný Nitriansky biskup. 

“Buďme kvasom v tomto svete, my buďme kvasom pre Slovensko, drahí priatelia, tam kde ste máte veľké možnosti osloviť mladých” motivoval mladých vladyka Milan Lach. 

Povzbudenie, ktoré mladí dostali na rannej katechéze:

Mária je príkladom mladého človeka, ktorý nestráca čas usilovaním sa o pozornosť alebo uznanie druhých – ako sa to stáva, keď sme závislí od „lajkov“ na sociálnych sieťach –, ale usiluje sa o skutočné spojenie, ktoré vychádza zo stretnutia, zo vzájomného zdieľania, z lásky a služby. 

Aj takto boli mladí povzbudení dnes na prvej slovenskej katechéze.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top