Logo

Logo Svetových dní mládeže v Lisabone zverejnili 16. októbra 2020.

Logo, ktoré zostavila 24-ročná Portugalčanka Beatriz Roque Antunez, je ladené v trikolóre portugalskej štátnej zástavy – v zelenej, červenej a žltej. Tematicky je inšpirované mottom SDM 2023, ktorým sú slová z Evanjelia podľa Lukáša: «Mária sa vydala na cestu a ponáhľala sa» (1,39).

Kríž

Kríž, znak nekonečnej Božej lásky k ľuďom, je hlavným elementom loga, z ktorého sa rodí všetko ostatné.

Cesta

Cesta k navštíveniu Alžbety je hlavnou témou SDM v Lisabone 2023 a ukazuje nám Máriu, ktorá je pripravená žiť podľa Božieho slova, pripravená slúžiť Alžbete. Táto cesta podčiarkuje pozvanie mladých, aby obnovili svoju “vnútornú silu, svoje sny, entuziazmus, nádej a vďačnosť” (Christus Vivit, 20). Vedľa cesty je tiež tvar, ktorý evokuje Ducha Svätého.

Ruženec

Ruženec symbolizuje spiritualitu Portugalska a tiež oddanosť k Fatimskej Panne Márii. Je položený na ceste, aby pripomínal skúsenosť púte, ktorá je zvlášť výnimočná v Portugalsku.

Mária

Mária je zobrazená ako mladé dievča, ktoré zodpovedá postave z evanjelia podľa Lukáša (Lk 1,39) a pomáha tak mladým lepšie sa s ňou stotožniť. Kresba vyjadruje jej mladistvosť, charakteristiku niekoho, kto ešte nie je matkou, ale kto v sebe nosí Svetlo sveta. Jej tvár je mierne naklonená, čo symbolizuje úplnú oddanosť Panny Márie.

Scroll to Top