Dni v diecéze

Dni v diecéze je stretnutie mladých z celého sveta, ktoré predchádza SDM v Lisabone 2023. Uskutočnia sa od 26.-31.7.2023 a uskutočnia sa v 17 diecézach po celom Portugalsku: Algarve; Angra; Aveiro; Beja; Braga; Braganca-Miranda; Coimbra; Evora; Funchal; Guarda; Lamego; Leiria-Fatima; Portalegre-Castelo Branco; Porto; Viana do Castelo; Vila Real; Viseu. Slovensko strávi Dni v diecéze Porto.

Čo sú to dni v diecéze?

“Dni v diecéze” je stretnutie, ktoré predchádza Svetovým dňom mládeže a skladá sa z integrovania mladých z celého sveta do farských komunít vo viacerých diecézach. Je to spôsob prípravy pre pútnikov ale tiež pre hostiteľské komunity na celosvetové stretnutie.

Počas týchto dní účastníci lepšie spoznajú región a miestnu Cirkev. Účastníci tento týždeň prežijú v rodinách alebo farských zariadeniach aby zažili skutočnú miestnu Cirkev, evanjelizáciu a misie.

Program

Program počas Dní v diecéze je vystavaný na piatich pilieroch: prijatie, objavovanie, misia, kultúra a vyslanie. Dni v diecéze začínajú 26.7., no pútnici zo Slovenska sú pozvaní prichádzať už od 24.7.

Dni v diecéze Porto

Diecéza Porto sa rozkladá na rozlohe okolo 3000 m2 s populáciou okolo 2 miliónov. Nachádza sa na severe Portugalska, na pobreží Atlantického oceánu.

Prvý Portský biskup bol v rokoch 1114-1136 D. Hugo. Známou miestnou pamiatkou je románsko-gotická Portská katedrála, postavená v 12.-13. storočí, s barokovými prvkami ktoré boli pridané v 17.-18. storočí..

Scroll to Top