Svetové dni mládeže sa začali! 

Udalosť roka pre mladých katolíkov, Svetové dni mládeže, začali práve dnes! Portugalský Lisabon privíta niekoľko stoviek tisíc pútnikov a medzi nimi aj takmer 2 tisíc Slovákov, konkrétne 1784 vopred registrovaných a ďalší prídu priamo na miesto. Počas tohto týždňa je pre mladých pripravený bohatý program, či už formou umeleckých zoskupení na rôznych námestiach a parkoch v Lisabone. Taktiež v rámci programu sú pripravené spoločné veľké podujatia ako príhovor pápeža Františka, krížová cesta, ktoré sa uskutočnia v parku Eduarda VII v centre mesta.

Desiatky tisíc mladých ľudí sa zúčastnilo úvodnej svätej omši, ktorou sa oficiálne začínajú Svetové dni mládeže. “Úvodnú svätú omšu odslúži kardinál Manuel Clemente, lisabonský patriarcha” informoval Matúš Reiner tajomník Rady pre mládež a univerzity KBS.

„Učme sa od Márie zdraviť každého jedného človeka. Uveďme to intenzívne do praxe počas týchto Svetových dní mládeže. Nový svet začína v novosti každého stretnutia a v úprimnosti pozdravu, ktorý si vymieňame, aby sme boli ľuďmi medzi ľuďmi, vo vzájomnom a neustálom navštevovaní!“ povzbudil mladých Manuel Clemente počas homílie na úvodnej svätej omše, kde zároveň privítal všetkých mladých v Lisabone a vyzval ich aby sa cítili ako doma. 

Pápež František ma príchod do Lisabonu v stredu 2.8. a s mladými sa stretne vo štvrtok 3.8. opäť v parku Eduarda VII. 

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top