Dni v diecézach už oficiálne začali!

Stovky Slovenských pútnikov už od 24.7. postupne prichádzalo do diecézy Porto, v ktorej prežijú Dni v diecéze. Rozdelení sú do menších skupín podľa svojich diecéz a prijali ich farnosti po celej diecéze. Niektorí bývajú v rodinách, iní v školách a ďalší vo farských zariadeniach. Všetci ale môžu potvrdiť veľkú pohostinnosť a otvorenosť miestnych, ktorí sa starajú o to, aby pútnikom nič nechýbalo. Mladí majú možnosť ochutnať tradičné jedlá, nápoje a veľmi ochotní miestni farníci pomáhajú s presunom pútnikov do Porta. Pútnici, ktorí dorazili do Portugalska o čosi skôr, sa vybrali k Atlantiku a slnečný deň si užili na pláži. 

Oficiálny začiatok Dní v diecéze, spojený s programom, bol až v stredu 26.7. Doobedie mladí strávili vo svojich farnostiach, kde im miestni predstavovali kultúru, tradičné remeslá, či okolitú prírodu. 

“Vo farnosti Esmoriz mohli napríklad mladi spoznať proces výrobu sudov na Portske víno, či si prezrieť hasičskú výrobňu.” informuje Silvia Hurbanová, členka mediálneho tímu SDM

Poobede sa už všetci presunuli priamo do Porta, kde bol pripravený bohatý program. Po celom Porte prebiehali prednášky, koncerty, či športové aktivity. Okrem toho si mohli lepšie obzrieť pamiatky, či stráviť čas v modlitbe v rôznych kostoloch.

Večerný program bol venovaný folklóru – Portugalci nám predstavili svoje tradičné tance a spevy. Vzápätí mali priestor predstaviť svoju kultúru, spev a tanec všetky krajiny, ktoré sú vo farnosti ubytované.

Dni v diecézach budú trvať až do 31.7., kedy sa všetci pútnici presunú do Lisabonu, na Svetové dni mládeže. 

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top