Aktuálne z Portugalska

Lisabon 29.7.2023 

Dni v diecéze Porto pomaly vrcholia, pútnici zo Slovenska si zbierajú zážitky na rôznych miestach diecézy, či už v meste Porto alebo v okolitých dekanátoch a farnostiach. Každé doobedie je pre pútnikov pripravený program vo farnosti a poobede je možnosť vybrať si z rôznych aktivít v Porte od turistických atrakcií, cez umelecké vystúpenia až po rôzne duchovné aktivity. 

Porto je diecéza, ktorá prijala najviac pútnikov v rámci Portugalska a okrem Slovákov, sú tam najpočetnejšie skupiny pútnikov z Francúzska, Poľska, Španielska. Atmosféra v meste je veľmi radostná, mladí spievajú, tancujú a spoznávajú sa navzájom. 

“V dnešný deň bol program špeciálny a už od rána máme spoločný program všetci pútnici pri pláži Matosinhos, ktorý začal spoločnou sv.omšou” informuje Matej Hrebeňár člen mediálneho tímu SDM. Omše a spoločného programu sa zúčastnilo takmer 40 tisíc pútnikov z všetkých piatich kontinentov. 

Svätú omšu celebroval o. biskup z Porta Manuel Linda v spoločnosti 40 biskupov z ostatných krajín. V kázni zo svätej omši odzneli veľmi povzbudivé slová, ktoré sa niesli v duchu búrania bariér egoizmu a budovania bratskosti, solidárnosti. Taktiež povzbudil mladých aby všetko čo mladí prežijú nech si odnesú domov, pripomínajú si to a nech svojím životom ohlasujú Krista všade tam kde sú. O.biskup taktiež pripomenul pápežove slová: nebojte sa snívať, riskovať, choďte vpred. Rovnako ako Mária. Ježiš žije a je s vami.

“Do Lisabonu už prišli prví členovia národného organizačného tímu Slovenska a sú plne k dispozícii diecéznym koordinátorom a pútnikom” informoval Matúš Reiner, tajomník Rady pre mládež a univerzity KBS. Postupne prešli všetky dôležité miesta v Lisabone a miesto kde sa budú odohrávať slovenské katechézy, aby vedeli poskytnúť všetky potrebné informácie pútnikom. 

1 názor na “Aktuálne z Portugalska”

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top