Staňte sa svedkom viery pre iných

Naša 10-dňová kampaň, počas ktorej môžeš môcť objavovať bohatstvo SDM alebo inými slovami – nájsť si ten správny dôvod, prečo by mal/a na SDM ísť, sa blíži do finále. Aký je náš siedmy dôvod? Vďaka tejto skúsenosti sa môžeš stať svedkom viery pre iných.

Osobné svedectvo kresťana o tom, čo Boh vykonal v jeho živote má veľkú moc. Svojim svedectvom pozývame druhých ľudí do nášho života. Dovoľujeme im spoznať naše chyby, ale aj momenty našej radosti. Pozývame ich zažiť nové dobrodružstvá, prekonať bariéru ostychu, či strach a tak vykročiť na novú cestu. Spoznať veci, ktoré sú za prahom našej “komfortnej” zóny. A ovocím tejto naše osobnej otvorenosti je živá skúsenosť, ktorá môže iným ľuďom pomôcť dostať sa bližšie k Bohu. Rozhodnúť sa pre Neho.

“Keď som po prvýkrát počul rozprávať o Svetových dňoch mládeže (SDM) v Madride, zápalila sa vo mne zvedavosť. Zvedavosť po novom dobrodružstve, zvedavosť spoznať nových ľudí, nové kultúry, či zvyky. Ale až keď som naozaj skúsil na vlastnej koži, keď som mal možnosť byť na SDM v Krakowe, až vtedy som naozaj pochopil, o čom tí ľudia hovorili,” uviedol Pavol Reisel, člen organizačného tímu SDM. Svedectvo mladých ľudí, ktorí sa na SDM zúčasnili je tou najlepšou a aj najautentickejšou pozvánkou na SDM. V každej diecéze, či v každej farnosti je určite aspoň jeden mladý človek, ktorý sa zúčasnil niektorých SDM. Možno aj krátky rozhovor s týmto človekom pomôže i Vám rozhodnúť sa, či na SDM ísť alebo nie.

“V Krakowe počas SDM som sa cítil ako doma. Napriek tomu, že sme boli tak rozdielni, či v jazyku, oblečení alebo farbe pleti, ale vnútorne som vnímal, že patríme do jednej rodiny, ktorá sa vola cirkev. Spájala nás tá istá láska k Bohu. Mali sme rovnaký pohľad. Pohľad upriamený na Krista, na Svätého Otca, ktorý nás sem pozval,” spomína Pavol Reisel.

Práve svedectvá mladých ľudí sú tou najlepšou pozvánkou pre všetkých tých, ktorí SDM ešte nezažili. A zároveň všetci noví účastníci SDM sa môžu stať tými svedkami, ktorí budú svojim svedectom tvoriť základ ďalších SDM. Význam svedectva a jeho dosah si uvedomuje aj slovenský organizačný tím SDM, ktorý pripravil sériu svedectiev z predchádzajúcich SDM. Tieto svedectvá budú postupne zverejňované na stránke www.svetovednimladeze.sk. “Veríme, že aj tieto svedectvá pomôžu tým mladým, ktorí váhajú so svojou účasťou na SDM,” uviedla na záver Lenka Michalská, členka organizačného tímu SDM.

Komunikačný tím SDM

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top