Dobrodružstvá, o ktorých ste snívali!

Pokračujeme v 10-dňovej kampani, počas ktorej môžeš môcť objavovať bohatstvo SDM alebo inými slovami – nájsť si ten správny dôvod, prečo by mal/a na SDM ísť. Aký je náš šiesty dôvod? Na SDM v Paname zažiješ dobrodružstvá, o ktorých si možno len sníval.

Dobrodružstvo už vo svojej podstate a význame v sebe prináša množstvo neobvyklých a vzrušujúcich zážitkov. A o Svetových dňoch mládeže (SDM) možeme bez obáv povedať, že sú od začiatku až dokonca jedným veľkým  dobrodružstvom. Je úžasným darom, že aj mladí ľudia zo Slovenska sú pozvaní, byť súčasťou tohto neopakovateľného dobrodružstva. Ako svedčia mnohí mladí, práve počas SDM zažívali dobrodružstvo, každý jeden deň. Niektorí by dokonca vymenovali niekoľko dobrodružstiev za jeden jediný deň! Netreba pritom zabúdať, že dobrodružstvo sa nezačína až po prílete do Panamy, či po samotnom začiatku SDM. Dobrodružstvo začína už dnes. Začína sa v okamihu, keď urobíte rozhodnutie, že sa na SDM v Paname chcete zúčastniť. Po rozhodnutí, nastupuje najskôr tá adrenalínovejšia časť plná zháňania financí, zabezpečovania potrebných očkovaní, kúpy leteniek a množstva ďalších vecí potrebných pred samotným vycestovaním.

Ďalším obrovským dobrodružstvom je samotná cesta na SDM. Už na letisku podľa rovnakého oblečenia (slovak dressu) môže mladý človek spoznať svojich spolupútnikov, ktorí pre túto cestu dobrodružstva rozhodli rovnako ako on či ona. O tom, že už len samotný let s prestupmi je obrovským dobrodružstvom určite niet pochýb. Po prílete do krajiny nastáva ďalšie dobrodružstvo s názvom “batožina”. Keď s napätím očakávate, či tá vaša prišla alebo neprišla. Pokračujete hľadaním dopravy, resp. samotnou dopravou na miesto ubytovania. A vlastne to sme len za začiatku ďalších dobrodružstiev, ktoré na môžete počas SDM zažiť.

“Po každom SDM by sa dala napísať a vydať nová kniha dobrodružtiev a určite by sa výbrone predávala,” uviedla Lenka Michalská, členka organizačného tímu SDM. Celé SDM vytvárajú priestor, kedy mladý človek prekonáva svoje hranice, hranice strachu, radosti, spontánnosti, otvorenosti, vnímavosti a súčasne zažíva veci, ktoré pre neho pripravil Boh a o ktorých on možno len sníval, a možno vôbec neveril, že sú možné. Výsledkom, je však úprimná radosť z nových zážitkov, z poznávania svojich limitov a z ich neustáleho prekonávania sa. “Pozývame všetkých mladých ľudí, aby prijali toto jedinečné pozvanie a rozhodli sa zažiť s nami jedno veľké panamské dobrodružstvo. Dobrodružstvo s tisíckami mladých ľudí z celého sveta a hlavne úžasné dobrodružstvo s Bohom,” uviedol na záver Ondrej Chrvala, zodpovedný za slovenský organizačný tím SDM.

A na záver video, ktoré pripomína užasné dobrodružstvo, na ktoré veľmi radi spomínajú mnohí mladí zo Slovenska, ktorí sa zúčastnili pred 10 rokmi SDM v austrálskom Sydney.

Komunikačný tím SDM

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top