Jednota Cirkvi v jej rôznosti. Na SDM!

Pokračujeme v 10-dňovej kampani, počas ktorej môžeš môcť objavovať bohatstvo SDM alebo inými slovami – nájsť si ten správny dôvod, prečo by mal/a na SDM ísť. Aký je náš piaty dôvod? Na SDM v Paname môžeš vidieť jednotu Cirkvi v jej rôznosti.

Temperametní španieli, usmiati Taliani, vážni Nemci či stále sa zabávajúci Brazílčania. Toto je len zlomok kultúrneho mixu, ktorý Svetové dni mládeže (SDM) so sebou prinášajú. Každý pútnik, ktorý sa SDM zúčastnil môže tieto slová len potvrdiť. A práve táto rôznorodosť robí toto stretnutie výnimočným a jedinečným. Na pomerne malej ploche je počas tých pár dní zastúpený takmer celý svet. Napriek tomu, že sme všetci rozdielni, prichádzame z rôzneho prostredia, z rôznych kultúr, hovoríme rôznymi jazkymi, jedno máme spoločné, našu vieru. Viera a jej prežívanie, spoločné slávenie eucharistie, modlitba ruženca, či jednoduché držanie za ruky pri modlitbe Otče Náš. Tento jedinečný zážitok univerzálnosti Cirkvi prinášajú SDM ako veľké bohatsvo a povbudenie, niečo na čom môžu mladí ľudia postaviť svoj život, svoje priateľsvá i svoje životné poslanie.

“Jedným z naj zážitkov bola pre mňa svätá spoveď v parku v Krakowe počas SDM. Okrem mňa sa tu spovedali ľudia v najrôzneších jazykoch a všetci sme prosili o to jediné o odpustenie našich hriechov. A úžáasne bolo, že všetci sme v tom parku dostali rovnakú milosť a všetci sme odchádzali iní,” podelil sa o svoju osobnú skusenosť Ján Michalský, člen organizačného tímu SDM.

Je zaujímavé sledovať ako sa počas SDM menia aj samotní mladí pútnici. Na začiatku sa správajú prirodzene tak, ako sú zvyknutí, ale postupne začínajú naberať tí konzervatívnejší temperamet tých dynamickejších, a naopak tí živší mladí nemajú problém ticho kľačať v modlitbe počas adorácie. Aké krásne, že napriek rôznosti, môžeme byť jeden pre druhého obohatením. Toto je druhý významný rozmer jednoty Cirkvi, že čím viac sme jedno, tým viac bohatsva môžeme čerpať, tým viac sme jeden pre druhého darom, tým viac v nás posôbí ten istý Duch Svätý. “Už teraz sa teším na tú radosť a úsmev, na tú dynamiku a jednotu, ktorú budeme môcť všetci vnímať na každom kroku počas SDM v Paname”, uviedol na záver Ján Michalský.

Dnes vám ponúkame video, ktoré prináša kúsok spomínanej jednoty počas adorácie, ktorú sme prežívali spolu so Svätým Otcom na SDM v Riu. Už teraz sa tešíme sa tú ďalšiu v Paname.

https://www.youtube.com/watch?v=9eX5BeXkNZU

Komunikačný tím SDM

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top