Na SDM spoznáte celý svet!

Pokračujeme v 10-dňovej kampani, počas ktorej môžeš môcť objavovať bohatstvo SDM alebo inými slovami – nájsť si ten správny dôvod, prečo by mal/a na SDM ísť. Aký je náš štvrtý dôvod? Lebo v Paname môžeš spoznať nových mladých ľudí z celého sveta.

Ďalším veľmi dôležitým dôvodom prečo ísť na SDM do Panamy,  okrem pozvania Svätého Otca, možnosti duchovne i ľudsky veľa načerpať, či spoznávania kultúrneho a prírodného bohatstva krajiny, je šanca, že spoznáš nových mladých ľudí z celého sveta.  Práve SDM vytvárajú pre každého mladého človeka priestor prekročiť hranice všednosti, zabudnúť na pár dní na školu, pracovné povinnosti, či iné problémy a otvoriť sa naplno novým možnostiam a výzvam, ktoré SDM so sebou prinášajú.

Jednou z prvých vecí, ktorá väčšinu účastníkov SDM napadne, keď majú povedať, čo im SDM priniesli, sú noví priatelia z celého sveta. Je to preto, že SDM vytvárajú pre mladých ľudí možnosť na jednom mieste stretnúť ľudí zo všetkých aj tých najvzdialenejších kútov sveta. Okrem toho, že si môžu precvičiť svoje jazykové znalosti a nadchnúť sa pre rôznorodosť jazykov a kultúr, môžu si medzi mladými ľuďmi nájsť nových priateľov.

Väčšina pútnikov, ktorí mali počas SDM možnosť stráviť niekoľko dní v rodinách počas dní v diecézach či počas samotných SDM, hovorí o tom, že títo ľudia sa stali na tento čas ich náhradnou rodinou. Dokonca mnohé z týchto pút udržujú doteraz, aj keď sú z nich už len priateľia na diaľku. Mnohí pútnici sa naprieč celým svetom aj po skončení SDM často navštevujú, a takto stále budujú jedno veľké spoločenstvo viery a priateľstva.

“To, čo človek prežíva počas adorácie, keď kľačí na kolenách obkolesený stotisícami mladých ľudí z celého sveta, sa slovami nedá opísať. V tej chvíli medzi mladými nie sú žiadne vzdialenosti, nie sú kultúrne či jazykové bariéry, nie sú nepochopenia… je tam iba Boh a Jeho pokoj a radosť. V tej chvíli máte pocit, že všetci títo mladí ľudia okolo vás sú vaši bratia a sestry,” uviedla Lenka Michalská, členka organizačného tímu SDM.

Vek v tomto prípade vôbec nehrá úlohu a preto aj naše pozvanie smeruje hlavne k túžbe, ktorú si človek nosí vo svojom srdci. Ak tam už táto túžba je, potom neváhajte a pridajte sa k nám. Dnes Vám ponúkame aj dve videá od mladých ľudí z rôznych kútov Európy, ktorí pozývajú špeciálne slovenských pútnikov na SDM. Oni už túto výzvu prijali. Pridáš sa aj ty?

Komunikačný tím SDM

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top