Zaži znova 6 najvýznamnejších momentov zo SDM Panama 2019

Pred štyrmi rokmi, 27. januára, sa končili Svetové dni mládeže (SDM) Panama 2019. Boli to posledné SDM, ktoré sa konali a kde bolo oznámené, že Lisabon bude hostiteľským mestom pre nesledujúce Svetové dni mládeže. Pripomeň si s nami šesť silných momentov z SDM Panama 2019.

6. Pápežov príchod na Svetové dni mládeže je vždy momentom, ktorý poznačí mladých ľudí, ktorí sa s ním idú stretnúť. V Paname trvalo Svätému Otcovi iba 30 minút, kým porušil protokol a pozdravil pútnikov, ktorí ho očakávali pri jeho príchode.

5. Predstavoval si si niekedy spoločné jedlo s pápežom Františkom? Na SDM Panama 2019 bolo vybraných desať mladých ľudí zastupujúcich päť kontinentov, ktorí obedovali so Svätým Otcom v predposledný deň Svetových dní mládeže.

4. Každé Svetové dni prebudili mnoho rôznych povolaní. Mnohé mladé páry sa zoznámili na SDM, mnohí mladí pocítili Pánovo volanie k zasväteniu sa.

3. Svetové dni mládeže sú stretnutie otvorené pre všetkých. Na SDM Panama 2019 bol jedným z najdojemnejších momentov, keď pápež František požehnal mladého muža na invalidnom vozíku, ktorého zdvíhali mladí ľudia.

2. Na konci každého SDM sa pápež stretáva so všetkými dobrovoľníkmi, ktorí sa pričinili o to, aby sa stretnutie mohlo uskutočniť. V Paname tomu nebolo inak a jedným z najsilnejších momentov tohto ročníka Svetových dní mládeže bolo netrpezlivo očakávané stretnutie vyše dvadsaťtisíc dobrovoľníkov SDM Panama 2019 s pápežom Františkom.

1. Keď sa skončí SDM, všetci už myslia na tie ďalšie. Počas záverečnej svätej omše v Paname bolo Portugalsko vyhlásené za krajinu, ktorá bude hostiť Svetové dni mládeže.

Teraz, keď si si pripomenul tieto chvíle, si pripravený vytvoriť si vlastné spomienky na WYD Lisabon 2023?

Rátame s tebou od 1. do 6. augusta 2023 v Lisabone!

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top