Pápež k budúcim Svetovým dňom mládeže: Otvorte srdce!

Pápež František zaslal videoposolstvo mladým ľuďom, ktorí sa pripravujú na tohtoročné augustové Svetové dni mládeže, ktoré bude hostiť portugalský Lisabon. Pozdrav Svätého Otca prinášame v plnom znení.

„Drahí mladí,
hoci ešte chýba niekoľko mesiacov, približujeme sa k Svetovým dňom mládeže, na ktoré sa zapísalo už štyristotisíc mladých ľudí. Prekvapilo ma to a som šťastný, že príde toľko mladých ľudí, pretože vnímajú, že sa potrebujú zúčastniť. Niekto si možno povie, že sa „vydáva za turistikou“. Mladý človek ale prichádza, pretože v hĺbke túži po tom, aby sa zúčastnil, zdieľal, rozprával svoje zážitky a prijímal skúsenosti ostatných. Je smädný po horizontoch.

Vy, mladí ľudia, ktorí ste sa už zapísali, ste smädní po horizontoch. Na tomto stretnutí, pri týchto Dňoch, sa učte tomuto presahujúcemu pohľadu, naučte sa stále hľadieť k obzoru. Nestavajte pred svojimi životmi múr, ktorý ich uzatvára, zatiaľ čo horizont vám dáva rásť! Majte zrak vždy upretý k horizontu – pozerajte sa očami, ale predovšetkým srdcom! Otvorte srdce! Otvorte ich voči iným kultúram, ostatným mladým ľuďom, ktorí tiež prídu na tieto Dni.

Na toto sa pripravujte: aby ste otvorili obzory a srdcia! A ďakujem, že ste sa už s tak veľkým predstihom zapísali, dúfajme, že aj iní mladí ľudia budú nasledovať váš príklad! Nech vám Boh žehná a Panna Mária vás ochraňuje. Modlite sa za mňa a ja sa budem modliť za vás. A nezabúdajte: múry nie, obzory vždy! Ďakujem.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top