Nájdi si manžela/manželku! Na SDM

Naša 10-dňová kampaň, počas ktorej môžeš môcť objavovať bohatstvo SDM alebo inými slovami – nájsť si ten správny dôvod, prečo by mal/a na SDM ísť, sa blíži do finále. Aký je náš ôsmy dôvod? Vďaka SDM môžeš rozpoznať svoje povolanie, alebo nájdeš svojho budúceho manžela/manželku.

Svetové dni mládeže (SDM) sú ideálnou príležitosťou, kedy môže mladý človek rozpoznať svoje povolanie. Rozpoznať svoje povolanie je snáď tou najväčšou dilemou v živote každého človeka. Niekto vníma svoje povolanie už od detstva, niekto ho objaví až v dospelosti, no práve mladosť je obdobie, kedy sa nad touto otázkou zamýšľajú ľudia najčastejšie. Veriaci človek sa v spleti ciest tohto sveta snaží zorientovať a byť čo najviac vnímavý na Boží hlas, aby vedel správne rozpoznať svoje povolanie. A práve počas SDM má mladý človek priestor a čas rozlišovať a objavovať vo svojom srdci tú Božiu cestu pre svoj život.

Tak, ako počas SDM mnoho mladých ľudí našlo svojho životného partnera, tak rovnako mnoho mladých ľudí pocítilo pozvanie ku kňažstvu či zasvätenému životu. Súčasťou SDM je vždy aj EXPO povolaní, v rámci ktorého jednotlivé rehoľné spoločenstvá prezentujú svoju spiritualitu a majú pre mladých pripravené zábavné aktivity, darčeky a sú pripravení odpovedať na ich veľakrát náročné otázky. Práve účasť aj na tomto podujatí v rámci SDM môže mladému človeku pomôcť nájsť význam a podstatu svojho povolania.

Množstvo mladých ľudí našlo na SDM svojho budúceho manžela/manželku. Je to preto, lebo na toto podujatie idú ľudia, ktorí majú rovnaké hodnoty. A to je prvý a dôležitý predpoklad fungujúceho vzťahu. Možno počas svätej omše, adorácie, koncertu, či čakania v rade na jedlo bude práve vedľa teba sedieť tvoj budúci manžel/tvoja budúca manželka. A keď tam aj nenájde mladý človek svojho životného partnera, je to priestor, kde môže vnímať vzťahy druhých ľudí, môže vnímať pozitívne i negatívne veci, ktoré so sebou vzťah prináša a pripravovať sa i takýmto spôsobom na svoj budúci vzťah.

“SDM sú pre mnohých mladých ľudí, ktorí sú vo vzťahu, práve skúškou tohto vzťahu. Chodenie mladých ľudí zrazu naberá úplne nový rozmer. Odrazu to už nie je o príležitostnom radostnom stretnutí, ale je to o niekoľkodňovej denodennosti.  Sami sme mali možnosť vyskúšať  si to spolu s mojou budúcou  manželkou počas SDM v Riu De Janeiro,” uviedol Ján Michalský člen organizačného tímu SDM.

Je to úplne nová situácia, iná ako mladí bežne vo vzťahoch prežívajú. Chlapec zrazu vidí svoje dievča nenamaľované, unavené, preľakané, či nadmerne sa smejúce a môže zažiť jej reakcie v nepredvídateľných situáciach. Rovnako dievča má zrazu pred sebou strapatého, neoholeného mladíka, ktorý je nervózny, lebo je hladný alebo sa snaží vydobiť si kus svojho priestoru medzi miliónmi ľudí z celého sveta počas záverečnej noci pod holým nebom. Ale rovnako môžu mladí ľudia spolu prežiť dobrodružstvo plné smiechu, radosti, spontánnosti, ktoré dá ich vzťahu nový rozmer a možno sa posunú i o krok ďalej k manželstvu. “Preto v tejto výzve pozývame všetkých, tých zadaných aj nezadaných, ako aj hľadajúcich, SDM sú určené práve pre vás,” uviedol na záver Ondrej Chrvala, vedúci ogranizačného tímu SDM.

Komunikačný tím SDM

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top