Urob krok do neznáma! Buď odvážny

Naša 10-dňová kampaň, počas ktorej môžeš môcť objavovať bohatstvo SDM alebo inými slovami – nájsť si ten správny dôvod, prečo by mal/a na SDM ísť, sa blíži do finále. Prečo? Lebo život s Bohom si zaslúži urobiť krok do neznáma – buď odvážny!

Svetové dni mládeže (SDM) sú jedným veľkým dobrodružstvom, od zažiatku až do konca. Na to, aby človek mohol zažiť veľké dobrodružstvo, je potrebné mať aj určitú dávku odvahy. Ale netreba sa báť, ak odvaha nie je vašou silnou stránkou. Pri SDM je vždy takmer až zázračne cítiť, že toto nie je len o odvahe mladých ľudí. Ide o odvahu, ktorá pramení v dôvere v Boha. „Pamätám si na deň, keď som sa prihlásil na SDM do Ria de Janeiro. Bol som vtedy bez práce a peniaze na SDM som si chcel požičať. Stále som si však opakoval slová z plagátu, „čakám ťa“. A do mesiaca som si našiel prácu, a prvá výplata bola presne v sume balíku pútnika,“ spomína Ján Michalský, člen organizačného tímu SDM.

Toto je len jeden z mnohých príbehov, ktoré SDM priniesli do života mladých ľudí, ktorí sa rozhodli ísť. A tu je niekde možno objaviť aj ďalší rozmer odvahy. Urobiť rozhodnutie, krok do neznáma, ale nemať pritom strach. Dnes to môže byť rozhodnutie ísť na SDM, ale v budúcnosti to môže byť rozhodnutie do manželstva, či rozhodnutie pre zasvätený život. Učiť sa byť odvážny je pre všetkých mladých ľudí veľmi dôležité a potrebné.

Pri tom, ako budú mladí ľudia trénovať svoju odvahu, je potrebné nezabúdať na to najdôležitejšie – na Božiu pomoc a v dôveru, že Jeho vôľa je pre nás to najlepšie. “Ale nielen na pomoc typu, tak Pane som tu a pomáhaj mi. Ale skôr, hľadať Jeho vôľu v modlitbe a áno ak cítime, že nás pozýva k niečomu nepoznanému, tak potom sa už nebáť a dôverovať Mu, že On sa postará,” dodáva Ján Michalský. „Rád by som povzbudil všetkých mladých, poďte a dôverujete Bohu, môžem len dosvedčiť, že prijať Jeho pozvanie je to najlepšie rozhodnutie,“ doplnil Ondrej Chrvala zodpovedný za slovenský organizačný tím SDM. Na Slovensku prebieha duchovná príprava na Národné stretnutie mládeže P18, ktoré sa bude konať toto leto v Prešove. Táto príprava môže povzbudiť mladého človeka aj v príprave na SDM v Paname.

Komunikačný tím SDM

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top