Na SDM načerpáte. Duchovne i ľudsky!

Pokračujeme v desaťdňovej kampani, počas ktorej môžeš môcť objavovať bohatstvo SDM alebo inými slovami – nájsť si ten správny dôvod, prečo by mal/a na SDM ísť. Prečo? Lebo počas tohto stretnutia môžeš veľa duchovne i ľudsky načerpať!

Svetové dni mládeže (SDM) sú veľkým dobrodružstvom viery a pre mnohých mladých ľudí sa stávajú zážitkom na celý život. A iste je na mieste otázka, prečo je tomu tak? Odpoveďou na túto otázku, a zároveň odpoveďou na otázku prečo ísť na SDM, prečo sa oplatí minúť všetky úspory a vydať sa do neznáma, je už spomenúté slovíčko dobrodružstvo. Pre veriacich je to dobrodružstvo objavovania viery a cez ňu odhaľovanie tajomstva života v plnosti, ktorý Boh pre nás pripravil, a do ktorého nás pozýva. A pre hľadajúcich či dokonca neveriacich je to ľudské dobrodružstvo, dobrodružstvo dôvery, že niekto sa o mňa postará, že niekto na mňa myslí, aj keď som v úplne nezámej krajine, keď nepoznám dobre jazyk.

“Práve toto dobrodružsvo dostalo aj mňa. Keď som počul rozprávať mladých ľudí, ktorí zažili SDM, hovorili nielen o viere, ale aj o množstve krásnych ľudských zážitkov. Vtedy som si uvedmil, že SDM nie sú len o duchovnom, ale aj ľudskom rozmere, a stali sa mi ešte bližšími”, uviedol Ján Michalský, člen organizačného tímu SDM.  Určite je veľa podujatí a možností pre mladých ľudí ako zažiť niečo nové a neopakovateľné, ale SDM k tomu pridávajú niečo navyše. “Viera má zrazu konkrétnu podobu pomoci, ľudskoti, či spolupartičnosti, keď stojíte v rade na jedlo a niekto Vás pustí pred seba,  či keď  hľadáte miesto na spanie na preplnej pláži Copacabana a zrazu na Vás mávajú Slováci, že tu je ešte voľné miesto” doplnil Ján Michalský.

Netreba pritom zabúdať na ešte jednu veľmi dôležitú vec a to, že na prežívanie každého dobrodružsva je veľmi potrebné spoločenstvo. Je výborné ísť na SDM sám, určite tam člove spozná veľa nových ľudí.  Ale ešte obohacujúcejšie je ísť na SDM ako spoločestvo mladých ľudí, ktorí spoločne prežívajú svoju vieru vo farnosti, na školskom internáte, či stretku. Práve tu totiž môže vaša spoločná viera a jej prežívanie ešte viac rásť a byť obohatením pre okolie, v ktorom budete pôsobiť.  Osobitnú pozvánku na SDM do Panamy dostali mladí pracujúci vo veku od 25 do 35 rokov, ktorí sú na ceste hľadania životného poslania, v rodine, či v zasvätenom živote, a bývajú označovaní ako young adults – mladí dospelí. “Špeciálne pozývame na SDM spoločenstvá či stretká, ako aj young adults, pridajte sa k nám a poďme spoločne zažiť dobrodružstvo viery a duchovne i ľudsky načerpať,” uviedol Ondrej Chrvala, vedúci organizačného tímu SDM.

Ak teda váhate či ísť, alebo neísť, nech je Vám pozvaním toto krátke video, ktoré pozývalo mladých na SDM do Rio de Janeiro a krásne vystihuje to, o čom sme písali, dobrodružsto, duchovne i ľusdky načerpať aj ako spoločenstvo.

Komunikačný tím SDM 

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top