Na SDM ťa pozýva Svätý Otec

Slovenský organizačný tím SDM pripravil pre mladých ľudí na Slovensku 10-dňovú kampaň, počas ktorej budú môcť objavovať bohatstvo SDM, alebo inými slovami nájsť si ten správny dôvod, prečo by mali na SDM ísť. „Táto naša výzva má byť pre mladých ľudí zo Slovenska pozvánkou na SDM. Uvedomujeme si, že veľa mladých ľudí má v srdci túžbu ísť na SDM, avšak potrebuje si nájsť ten správny  racionálny dôvod prečo ísť a ako získať financie na SDM v Paname,” uviedol Ondrej Chrvala, zodpovedný za slovenský organizačný tím SDM. V závere 10-dňového projektu organizátori zo Slovenska predstavia mladým ľuďom aj 10 spôsobov, ako sa dajú získať finančné prostriedky na pokrytie nemalých nákladov spojených so SDM. Po zavŕšení prípravy bude spustená národná registrácia na SDM. Organizačný tím preto opätovne vyzývajú pútnikov, aby počkali na spustenie národnej registrácie.

Prvým z dôvodov, pre ktorý sa na SDM oplatí ísť, je osobitné pozvanie od Svätého Otca Františka. Práve on sa v nedeľu 11. februára 2018 po spoločnej modlitbe Anjel Pána a udelení požehnania na Námestí sv. Petra ako prvý pútnik zaregistroval na SDM. Po tom, ako Svätý Otec vyplnil cez tablet registračný formulár, dodal: „Tak už som zaregistrovaný ako pútnik na Svetové dni mládeže. Musíme sa pripraviť! Pozývam všetkých mladých sveta prežívať s vierou a s nadšením túto udalosť milosti a bratstva či už tak, že prídu do Panamy alebo sa na nej zúčastnia vo vlastných spoločenstvách.“

Táto výzva Svätého Otca je konkrétnym pozvaním pre každého pútnika. Každý jeden mladý človek je pozvaný osobne, aby prišiel a spolu so Svätým Otcom slávil dni plné spoločenstva, viery a radosti. Mnohí mladí, ktorí zažili SDM, svedčia práve o tomto osobnom stretnutí so Svätým Otcom ako o niečo veľmi inšpiratívnom a jedinečnom. “Aj keď šanca, že sa v tom obrovskom dave stretnete priamo so Svätým Otcom je veľmi nízka, ak mate túžbu v srdci, Boh ju dokáže premeniť na realitu. Ja som bola na SDM už 3x a vždy sa mi nejakým zázračným spôsobom podarilo byť na miestach, kadiaľ Svätý Otec prechádzal a mohla som tak naživo z veľmi malej vzdialenosti vnímať silu jeho osobnosti ako aj veľku radosť z tohto stretnutia,” uviedla Lenka Michalská, členka slovenského prípravného tímu SDM.

Pre súčasného pápeža Františka to už budú v poradí tretie SDM, na ktorých sa stretne s mládežou z celého sveta. Príjmeš jeho pozvanie, tu je jeho krátka pozvánka pre Teba!

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top