Máme hymnu

Na Národnom stretnutí mládeže P18 v Prešove dnes zverejnili slovenskú verziu hymny Svetových dní mládeže v Paname. Zo španielčiny ju prebásnili Zuzana Eperješiová z tvorivej skupiny Poetica Musica a režisér programu P18 Pavol Danko. Hymnu naspieval zbor, ktorý pôsobí v Univerzitnom pastoračnom centre Jozefa Freinademetza v Bratislave, v spolupráci s niekoľkými dobrovoľníkmi oslovil ďalšie slovenské spevácke zbory, ktoré skladbu nahrali v nahrávacom štúdiu.

“Pieseň je kľúčovým symbolom medzinárodného stretnutia mladých ľudí. Získava si srdcia mladých na celom svete. Srdcia slovenských mladých si môže získať už vďaka slovenskej verzii,” hovorí Ondrej Chrvala, hlavný zodpovedný za P18. Hymnu zverejnili pred tisíckami mladých ľudí v rámci programu záverečného dňa P18. “Bol to ďalší darček, ktorý sme si pre nich pripravili,” dodáva Ondrej Chrvala. Pôvodná španielska verzia s názvom “Hľa, služobnica Pána, nech sa mi stane podľa tvojho slova” v slovenskej verzii vyšla s názvom “Podľa tvojich slov”. K dispozícii je aj na oficiálnej stránke www.svetovednimladeze.sk. Okrem textov a not je k dispozícii aj jej audiopodoba a videoklip.

Rada pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska zastrešila spoluprácu tímu mladých ľudí, ktorý sa podieľal na vytvorení slovenskej verzie hymny SDM Panama2019. Do projektu hymny organizačný tím pozval mladých spevákov z celého Slovenska, ktorí sa spoločne zúčastnili nahrávania v bratislavskom Univerzitnom pastoračnom centre bl. Jozefa Freinademetza. Pôvodná španielska verzia s názvom “Hľa, služobnica Pána, nech sa mi stane podľa tvojho slova” v slovenskej verzii vyšla s názvom “Podľa tvojich slov”.

Informácie o hymne a videoklipe:

Zbor: Zbor Univerzitného pastoračného centra bl. Jozefa Freinademetza v Bratislave, rozšírený o členov mládežníckych zborov z celého Slovenska
Prebásnenie textu zo španielskeho jazyka: Zuzana Eperješiová a Pavol Danko
Dirigent: Jarmila Ferková
Aranžmá: Jarmila Ferková, Martin Prieložný

Sólisti: Gabriela Suchanovská Ščigulinská, Jarmila Ferková, František Okál, Lukáš Konštiak
Hudobná produkcia: Ondrej Ryška, Martin Prieložný
Mixáž a mastering: Miroslav Šibík
Manažment rozšíreného zboru: Matúš Laho
Kamera a strih videoklipu: Daniel Beňovič
Réžia a scenár videoklipu: Tamara Rusnáková, Valentína Lešková
Technická spolupráca: Ján Vaclavík, Ján Šefčík, Katarína Kováčová

Kapela: Ondrej Vargovčík (bicie), Štefan Schwartz (perkusie), Michal Ošvát (klavír), Filip Matušák (akustická gitara), Michal Minda (el. gitara), Daniel Zámečník (bas gitara), Adam Ševčík a Matej Vargovčík (husle), Samuel Šuhajda (priečna flauta), Martin Prieložný (akordeón), Mária Letová (cimbal), Lukáš Konštiak (kontrabas)

Veľká vďaka patrí štúdiu LUX a bratislavskému UPeCe za ich pomoc pri tomto projekte.

Creative Commons Mountain Peak Time Lapse” by bk-vids is licensed under CC BY / Color corrected from original

Oficiálna hymna 34. svetových dní mládeže, ktoré sa uskutočnia v januári 2019 v Paname, je inšpirovaná charakteristickými rytmami panamskej kultúry. Jej heslo „Hľa, služobnica Pána, nech sa mi stane podľa Tvojho slova“ (Lk 1, 38) vybral Svätý Otec František. Predstavili ju vlani v lete. Hymnu napísal a zložil katechéta Abdiel Jiménez, autor viacerých liturgických spevov a člen rôznych zborov.

Komunikačný tím P18

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top