Už sme v Santiagu

Santiago de Veraguas 17. januára 2019 – Spev, hudba a nadšené ovácie nás čakali po príchode do mesta Santiago de Veraquas, kde sa najbližšie dni zapojíme do Dní v diecézach. Prišlo nás okolo 130, ďalší sú ešte na ceste. Viedol nás náš organizačný tím a žilinský biskup Mons. Tomáš Galis. Cesta na troch autobusoch trvala približne päť hodín, viacerí ju využili na oddych, ale ozývala sa aj modlitba a známe i menej známe piesne.

https://www.facebook.com/svetovednimladeze/videos/2243477802636094/

Privítanie vo farnosti bolo veľmi srdečné. “Niektorí z nás, ktorí sme zažili viaceré SDM sme sa zhodli, že niečo podobné sme ešte nezažili. Mal som v očiach slzy,” netajil dojatie Pavol Danko, člen slovenského organizačného tímu.

Po slovenskej svätej omši, ktorej predsedal biskup Tomáš, na pútnikov čakali miestne rodiny, ktoré ich budú v nasledujúcich dňoch hostiť vo svojich príbytkoch.

Počas dní v diecézach náš bohatý program. Jeho súčasťou budú sväté omše, procesie k úcte Panny Márie či predstavenie miestnej kultúry a zvykov. O slovenských pútnikov, ktorí aj v týchto dňoch stále prichádzajú do Panamy, sa starajú manželia Ján a Lenka Michalskí, členovia slovenského tímu, ktorí zostali v hlavnom meste Panama City.

Organizačný tím SDM / Miroslava Siteková
Snímky: E / F

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top