Už sme v Santiagu

Santiago de Veraguas 17. januára 2019 – Spev, hudba a nadšené ovácie nás čakali po príchode do mesta Santiago de Veraquas, kde sa najbližšie dni zapojíme do Dní v diecézach. Prišlo nás okolo 130, ďalší sú ešte na ceste. Viedol nás náš organizačný tím a žilinský biskup Mons. Tomáš Galis. Cesta na troch autobusoch trvala približne päť hodín, viacerí ju využili na oddych, ale ozývala sa aj modlitba a známe i menej známe piesne.

Privítanie Slovákov v Santiagu de Veraguas

ÚŽASNÉ privítanie Slovákov na Dňoch v diecézach. Diócesis de Santiago en JMJ #SDM #Panama2019Andrea Lipiaková ďakujeme za VIDEO!

Uverejnil používateľ Svetové dni mládeže Streda 16. januára 2019

Privítanie vo farnosti bolo veľmi srdečné. “Niektorí z nás, ktorí sme zažili viaceré SDM sme sa zhodli, že niečo podobné sme ešte nezažili. Mal som v očiach slzy,” netajil dojatie Pavol Danko, člen slovenského organizačného tímu.

Po slovenskej svätej omši, ktorej predsedal biskup Tomáš, na pútnikov čakali miestne rodiny, ktoré ich budú v nasledujúcich dňoch hostiť vo svojich príbytkoch.

Počas dní v diecézach náš bohatý program. Jeho súčasťou budú sväté omše, procesie k úcte Panny Márie či predstavenie miestnej kultúry a zvykov. O slovenských pútnikov, ktorí aj v týchto dňoch stále prichádzajú do Panamy, sa starajú manželia Ján a Lenka Michalskí, členovia slovenského tímu, ktorí zostali v hlavnom meste Panama City.

Organizačný tím SDM / Miroslava Siteková
Snímky: E / F

17.01.2019

„Mária sa vydala na cestu a ponáhľala sa.“ (Lk 1, 39)

Kontakt

Rada pre mládež a univerzity KBS

Kapitulská 11,
P.O.Box 133,
814 99 Bratislava 1
mladez@kbs.sk

© Rada pre mládež a univerzity KBS. Všetky práva vyhradené