Už sme v Paname

Panama City 12. január 2019 – Slovenský organizačný tím Svetových dní mládeže (SDM) pod vedením kňaza Ondreja Chrvalu po viac ako 24 hodinách strávených v troch lietadlách, a na troch medzinárodných letiskách v ranných hodinách úspešne dorazil do hlavného mesta Panamy, Panama City. Cestovanie bolo síce vyčerpávajúce, ale prinieslo mnohé príjemné okamihy. Na Letisku v Zurichu čakalo tím napríklad nečakané stretnutie s architektkou budovy Centra pre mládež Archa v Bojničkách, ktorá už niekoľko rokov žije v zahraničí. Na letisku v New Yorku organizačný tím počas čakania na lietadlo do Panamy absolvoval prvú spoločnú poradu mimo územia Slovenska.

Členovia organizačného tímu mali počas celej cesty na sebe oblečený slovak dress, čo u mnohých cestujúcich vyvolávalo otázku, či sú členovia nejakej športovej výpravy, alebo športového klubu. Rovnako zvedaví boli aj colníci na pasových kontrolách. „Všetkým sme ochotne vysvetlili, že ideme na Svetové dni mládeže do Panamy, alebo že sa ideme jednoducho stretnúť so Svätým Otcom,” uviedla Lenka Michalská, členka organizačného tímu SDM. Cestovanie zároveň prinieslo priestor na rozhovor a zdieľanie očakávaní pred SDM.

Organizačný tím SDM ešte pred odletom okrem posledných rád pred cestou zaslal slovenským pútnikom aj informáciu o letoch iných pútnikov, ktorých môžu počas svojej cesty stretnúť. „Veríme, že aj touto cestou si vytvoria mladí Slováci spoločenstvo už počas cesty a zároveň budú pekným svedectvom pre svoje okolie,” doplnil Ondrej Chrvala, vedúci organizačného tímu SDM. Organizačný tím sa po príchode na medzinárodné letisko Tocumen presunul metrom a autobusom do časti mesta Balboa, kde bude v najbližších dňoch očakávať príchod viac ako 160 pútnikov.

Organizačný tím SDM / Ján Michalský

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top