Staň sa dobrovoľníkom na SDM!

Vieš o tom, že ešte stále sa môžeš stať dobrovoľníkom na Svetových dňoch mládeže? Táto udalosť si vyžaduje veľa ochotných rúk, pripravené pomôcť. Ak máš ochotné srdce a ovládaš angličtinu, aj ty sa môžeš stať súčasťou medzinárodného tímu, ktorý sa bude starať o mladých, prichádzajúcich do Portugalska! Prvá fáza registrácie sa však uzatvára už 20. apríla. Neváhaj preto a prihlás sa čím skôr

Organizátori z Portugalska pozývajú mladých, aby podobne ako Mária, ktorá vstala a ponáhľala sa neváhali, vstali a nebáli sa slúžiť a obetovať svoje pohodlie v prospech druhých. Centrálni dobrovoľníci budú mať na starosti zabezpečenie chodu aktivít, ako stretnutie mladých s pápežom, či ostatné body programu, ktoré nás v Portugalsku čakajú. Počas celých SDM je potrebné pokryť množstvo menších, či väčších, no rovnako dôležitých úloh. Ako pápež František povedal dobrovoľníkom v Krakove, v dobrovoľníctve je potrebná každá služba, aj tá najjednoduchšia! Preto je dôležité najmä ochota slúžiť a venovať svoje sily tam, kde to bude v tom čase potrebné! Získať môžeš veľa mnohých skúseností a zážitkov, ktoré plynú z organizácie udalosti celosvetového charakteru. Okrem toho tvoje zážitky zo stretnutí s mladými z celého sveta, budú určite ešte bohatšie. Prihlásiť sa ako centrálny dobrovoľník je potrebné priamo cez oficiálnu stránku.

Ak sa chceš radšej zapojiť ako dobrovoľník pre pútnikov zo Slovenska, určite sa ozvi svojej diecéze, ktorá ti môže poskytnúť bližšie informácie!

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top