Druhé stretnutie slovenských pútnikov

Ružomberok 16. decembra 2018 – Príprava na Svetové dni mládeže v Paname (SDM) sa pre slovenských pútnikov oficiálne skončila. Druhé prípravné stretnutie slovenských pútnikov sa uskutočnilo v sobotu 15. decembra 2018 v Aule svätého Jána Pavla II na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Stretnutie okrem praktických informácií prinieslo slovenským pútnikom aj balíček pútnika a orginálny slovak dress.

Stretnutie ovoril žilinský diecézny biskup Tomáš Galis, ktorý je presedom Rady pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska, a ktorý bude mladých pútnikov zo Slovenska sprevádzať aj v samotnej Paname. Moderátrom podobne ako pri prvom stretnutí bol Ondrej Chrvala, ktorý je hlavou organizačného tímu SDM.

Po úvodnej modlitbe biskupa Tomáša nasledovalo krátke predstavenie celého programu, ktorý je pre slovenských mladých v Paname počas viac ako dvoch týždňov pripravený. Jednoliví členovia organizačného tímu SDM potom počas viac ako dvoch hodín predstavili aktualizovaný program dní v diecéze ako aj samotných SDM. Ďalej nasledovali rady pred cestou, ako si nalepšie zbaliť batožinu, či aké doklady je potrebné pred cestou vybaviť.

Pútnikom sa prihovorili aj lekári a zdravotníci, ktorí ich okrem mnohých praktických rád opätovne upozornili na potrebu očkovaní. Účastníci stretnutia tiež mali možnosť klásť členom organizačného tímu SDM praktické otázky.

V závere stretnutia bol všetkým prítomným účastníkom odovzdaný slovenský balíček pútnika, ktorý obsahuje tričko, slovenskú zástavu, odznaky a magnetky na výmenu, ručne vyrobený ruženec a praktickú info brožúrku. Následne si účastníci mohli prevziať aj objednaný slovak dress, zložený s mikiny, ktorá krem oficálneho loga podujatia a štátneho znaku SR obsahuje ľudový motív, a panamského klobúka.

„Druhým prípravním stretnutím sme uzavreli prípravu pred samotnými SDM. Už teraz sa veľmi teším na naše spoločné dobrodružstvo v januári v Paname,“ uviedol Ondrej Chrvala, vedúci organizačného tímu SDM.

Informácie, ktoré počas stretnutia odzneli, budú zaslané všetkým registrovaným pútnikom aj prostreníctom e-mailu, a doplnené prezentácie je možné nájsť aj na tejto stránke (v časti INFO – Prezentácie a dokumenty).

Organizačný tím SDM / Ján Michalský

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top