Ako získať peniaze na SDM?

Slovenský organizačný tím Svetových dní mládeže (SDM) predstavil mladým ľuďom na Slovensku 10 dôvodov, ktoré ich môžu motivovať k tomu, aby sa SDM v Paname v januári budúceho roku zúčastnili. Nakoľko toto rozhodnutie nie je jednoduché predovšetkým z finančného hľadiska, organizátori sa rozhodli ponúknuť mladým ľuďom aj návod, ako môžu získať financie potrebné na úhradu nákladov na SDM.

1. …úspory – oplatí sa minúť všetky svoje úspory na niečo tak neopakovateľné ako stráviť 3 týždne s Bohom a mladými z celého sveta v Karibiku. V živote si budete sporiť ešte na veľa vecí, avšak SDM v Paname sa už zrejme nezopakujú!
2. …darček – popros svoju rodinu, aby ti zaplatili SDM (alebo ich časť) ako darček za najbližšie meniny, narodeniny, Vianoce.
3. …popros o podporu svojich priateľov zo spoločenstva, zo stretka, na ktoré chodíš. Malé príspevky od viacerých ľudí dokážu vytvoriť zaujímavú sumu. Ty im naopak môžeš byť sprostredkovateľ viery a nádeje, ktorú na SDM načerpáš.
4. …porozprávaj sa o možnosti podpory so svojím kňazom v rámci vašej farnosti. Možno vieš piecť výborné koláče, alebo máš dar na kreslenie, či hudobné nadanie. A v prípade, ak ti to kňaz schváli, môžeš za účelom podpory samozrejme za dobrovoľný príspevok predávať pred kostolom napečené koláče či drobné darčekové predmety, prípadne zorganizovať benefičný koncert.
5. …nájdi si brigádu. V dnešnej dobe nie je problém nájsť si brigádu, možno nie je až tak lukratívne platená, máš však ešte dostatok času „zarobiť“ si na januárový výlet do Karibiku.
6. …skús požiadať o podporu Tvoju školu (riaditeľ), obec (starosta), mesto (primátor), nejakého konkrétneho podnikateľa z Tvojho okolia. Ako protihodnotu počas SDM môžeš nosiť napr. tričko propagujúce školu, podnik, mesto….
7. …ak si už pracujúci, ušetri trošku dovolenky a neboj sa, pozývajú všetkých až do 35 rokov! (A ak si len teraz začal pracovať – odlož celú prvú výplatu ☺)
8. …skús si získať informácie o možnostiach podpory mladých ľudí prostredníctvom rôznych grantov a výziev, či už v novinách alebo na internete
9. …ak máš v okolí niekoho, kto by ti vedel požičať časť peňazí – postupne ich môžeš splácať. Mnohí, čo zažili SDM s tým majú dobrú skúsenosť. Každý takýto úver stojí za to, čo ti SDM do života prinesú.
10. a nezabúdaj sa za to modliť a veriť – lebo náš Boh je Bohom zázrakov!

Neboj sa, stále máš dostatok času na to, aby si získal financie. Sme presvedčení o tom, že ak sa o to aspoň pokúsiš, tak Boh doplní to, čo ti bude chýbať!

Komunikačný tím SDM

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top