Vystúpte na Festivale mladých v Paname 

Počas Svetových dní mládeže v Paname sa v dňoch od 21. januára do 27. januára 2019  uskutoční Festival mladých. Slováci, ktorí sa do Festivalu chcú zapojiť, môžu poslať úvodnú prihlášku spolu so všetkými informáciami a ukážkou svojej tvorby na e-mail: festival@panama2019.pa a e-mail slovenského organizačného tímu: info@svetovednimladeze.sk najneskôr do 30. apríla 2018. Výsledky výberu budú zverejnené v priebehu mesiaca máj 2018. Po ukončení výberu, organizačný tím z Panamy pridelí priestory a časový harmonogram všetkým účinkujúcim. Kompletný program Festivalu mladých bude zverejnený koncom roka 2018.

Cieľom Festivalu je zjednotiť mladých ľudí z celého sveta prostredníctvom zdieľania ich umeleckých, náboženských a duchovných talentov,  skúsenosti viery a života. Festival bude pozostávať z rôznych umeleckých, hudobných, divadelných prestavení, výstav, osobných rozhovorov a veľa iných zaujímavých a podnetných stretnutí pre mladých ľudí.  Festival mladých bude prebiehať v popoludňajších a večerných hodinách nielen na miestach oficiálnych stretnutí, ale rovnako na menších pódiach, sálach a kostoloch po celom meste Panama City. Vstup na Festival mladých je bezplatný.

Organizátori z Panamy vyzývajú mladých ľudí z celého sveta, ktorí sa na SDM do Panamy chystajú, aby sa podelili so svojimi talentami. Zapojiť sa môžu jednotlivci, skupinky mladých ľudí či komunity. Pozvanie je otvorené pre všetkých, ktorí chcú vyjadriť svoju vieru v Krista umením.  Na oficiálnej stránke uvádzajú niekoľko podmienok, ktoré musia účasníci splniť, aby mohli byť zaradení do výberového konania. Základnou podmienkou je, že uchádzači musia byť zaregistrovaní na SDM ako pútnici, musia vyplniť registračný formulár, zaslať ukážku svojej predchádzajúcej tvorby, popísať technické požiadavky, opísať svoj projekt (návrh) vrátane jeho dĺžky.

Organizátori upozorňujú, že ubytovanie pre účinkujúcich počas Festivalu je rovnaké ako pre všetkých pútnikov. V prípade, že  účinkujúci nebudú chcieť ubytovanie poskytované v rámci balíka pútnika, musia si zabezpečiť a pokryť výdavky na ubytovanie sami. Organizačný tím zabezpečí účinkujúcim priestory a plošiny na vystúpenie bezplatne. Miestni obyvatelia zabezpečujú osvetlenie a zvuk počas vystúpenia.

Počas Festivalu mladých sa predstavujú umelci z celého sveta. Kreativita umelcov častokrát odzrkadľuje aj kultúru a mentalitu prostredia, z ktorého umelci na SDM prichádzajú. Slovensko už viackrát reprezentovali počas SDM mladí slovenskí talentovaní hudobníci, speváci a tanečníci. Na Festivale mladých počas SDM  v roku 2011  v španielskom Madride sa predstavila v  Parque del Retiro aj slovenská skupina Jeno´s brothers. Na SDM v roku 2016 v poľskom Krakowe mohli mladí počas Festivalu mladých vidieť tanečné divadlo ATak, kapelu eSPé, divadelné predstavenie Lúče otcovstva a aj tvorivú skupinu Poetica Musica.

Komunikačný tím SDM 

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top