Info pre Slovákov

Organizačný tím Svetových dní mládeže v Paname predstavil mladým ľuďom z celého sveta dôležité informácie týkajúce sa registrácie a balíkov pútnika. Informujeme, že slovenský organizačný tím všetky novinky postupne a podrobne sumarizuje a komunikuje o nich priamo s organizátormi.

 

“V týchto dňoch podrobne analyzujeme všetky informácie, ktoré máme od organizátorov z Panamy, aby sme pútnikom zo Slovenska mohli poskytnúť čo najkonkrétnejšie informácie a  zabezpečili im plnohodnotnú možnosť prežiť SDM,” uviedol Ondrej Chrvala, zodpovedný za slovenský organizačný tím SDM. Ten mladým ľuďom zo Slovenska odporúča počkať na spustenie národnej registrácie, ktorej verzia sa v týchto dňoch finalizuje. “Prosíme všetkých slovenských pútnikov o trpezlivosť, nakoľko registrácia realizovaná na národnej úrovni im okrem balíka púknika ponúkne aj podporu a starostlivosť slovenského organizačného tímu počas prípravy ako i samotných SDM,” uviedla Lenka Michalská, členka slovenského organizačného tímu SDM.

V Paname predstavili novinky na tlačovej konferencii. Organizátori predstavili 3 druhy balíkov pútnika, ktoré si môžu účastníci SDM zvoliť. Variant A je pre pútnikov, ktorí sa zúčastnia celých SDM, variant B je pre účastníkov, ktorí prídu na víkend a variant C je pre tých, ktorí sa zúčastnia iba záverečnej vigílie a nedeľnej svätej omše. V rámci jednotlivých druhov balíkov pútnika si účastníci ešte môžu vyberať z viacerých variantov v závislosti od toho, či chú v rámci balíka všetky ponúkané možnosti (ubytovanie, strava, doprava, poistenie) alebo len niektoré z nich, a tiež podľa dĺžky pobytu pútnikov počas SDM.

Panamský arcibiskup Mons. José Domingo Ulloa počas tlačovej konferencie zdôraznil, že pútnici neplatia za stretnutie so Svätým Otcom, ale platia príspevok na organizáciu podujatia. Všetkým účastníkom zaregistrovaným do 31. júla 2018 organizátori garantujú 10% zľavu z ceny vybraného balíka pútnika. Organizačný tím tiež odprezentoval základné informácie o registrácii, ktorá bude spustená v najbližších dňoch  pričom ako prvý pútnik SDM sa zaregistruje Svätý Otec František.

Tím SK – SDM 2019

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top