Panamský večer v Bratislave

Bratislava 11. októbra 2018 – Po veľmi úspešnom Panamskom večeri, ktorý sa konal minulý týždeň v Košiciach, privítalo toto podujatie Univerzitné pastoračné centrum svätého Jozefa Freinademetza v Bratislave (UPC). Do záveru prihlasovania na Svetové dni mládeže (SDM) do Panamy v týchto už zostáva len niekoľko dní, a organizačný tím SDM aj touto cestou pozýva mladých ľudí zo Slovenska na stretnutie so Svätým Otcom Františkom.

Panamský večer na pôde bratislavského pastoračného centra nie je žiadnou novinkou. Nadväzuje na tradíciu tematických večerov, ktoré pozývali mladých vysokoškolákov aj predchádzajúce SDM do brazílskeho Rio de Janeiro (2013), či poľského Krakova (2016). „Cirkev sa zaujíma o hlas mladých ľudí, a chce aby mladí ľudia aktívne vyjadrili svoje myšlienky a názory. Dôkazom toho je aj práve prebiehajúca synoda o mladých vo Vatikáne, ako aj samotné SDM,” uviedol počas svätej omše otec Ondrej Chrvala, vedúci organizačného tímu SDM.

Program panamského večera sa po skončení svätej omše presunul do spoločenskej sály, kde mohli mladí počuť viacero informácií o samotných SDM, ich histórii, ako aj aktuálnom stave príprav v Paname ako aj na Slovensku. Ako prvý sa podelil s mladými o svoju skúsenosť z Panamy Ondrej, ktorý túto stredoamerickú krajinu navštívil osobne v júni tohto roku. Mladí vysokoškoláci, ktorí na panamský večer prišli, mali tiež možnosť vidieť niekoľko autentických videí a originálnu ako aj slovenskú verziu hymny SDM.

„Ďakujeme bratislavskému UPC za možnosť pokračovať v tradícii SDM večerov, osobne vnímam, že pre mnohých mladých, ktorý sa ich zúčastnili to vždy bola veľmi osobná pozvánka na SDM,” uviedla Lenka Michalská z organizačného tímu SDM. Registrácia na SDM je pre slovenských pútnikov otvorená do soboty 20. októbra 2018.

Organizačný tím SDM / Ján Michalský

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top