Daruj SDM!

Slovenský organizačný tím sa v rámci prípravy na Svetové dni mládeže v Lisabone 2023 a po skúsenosti z minulých SDM rozhodol pomôcť mladým pútnikom, ktorí si nevedia zabezpečiť dostatok finančných prostriedkov na zaplatenie všetkých výdavkov spojených s dopravou a balíkom pútnika počas SDM. 

„Nakoľko túžime, aby na SDM cestoval každý mladý človek, ktorý nosí vo svojom srdci túto túžbu, obraciame sa na Vás milí pútnici z minulých rokov a dobrodinci, so žiadosťou o pomoc – staňte sa ambasádormi SDM. Chceli by sme vytvoriť fond na podporu mladých pútnikov zo Slovenska, z ktorého budeme môcť práve túto kategóriu mladých ľudí podporiť,“ uviedol Matúš Reiner, tajomník Rady pre mládež a univerzity KBS.

Na Slovensku je veľa ľudí, ktorí počas svojho života zažili naživo dobrodružstvo s názvom Svetové dni mládeže. V živote mnohých z nich zanechali SDM nenapodobniteľnú stopu, niekto tam rozlíšil svoje povolanie, iný našiel životného partnera, niekto utvoril priateľstvo na celý život, iný zažil neopakovateľné dobrodružstvá. Predovšetkým tam však všetci zažili živú Cirkev. 

Práve táto skupina ľudí, ktorí už aktuálne nemôžu ísť fyzicky na SDM, môže darovať SDM mladým, ktorým nejaké finančné prostriedky chýbajú. Prijmite prosím, naše pozvanie stať sa ambasádormi SDM. Takto sa aj vy môžete stať súčasťou SDM prostredníctvom mladých ľudí, ktorých podporíte a umožníte im tak zažiť niečo výnimočné. Veríme, že mladí ľudia všetkých svojich dobrodincov a podporovateľov ponesú na SDM vo svojich srdciach a modlitbách.

Pozývame všetkých vás, ktorých sa táto výzva dotkla osobne, aby ste sa zapojili a darovali SDM. Bližšie informácie nájdete v časti Podpor nás/Daruj SDM. Ďakujeme, že nám pomáhate umožniť čo najviac mladým ľuďom zdieľať toto nádherné stretnutie Cirkvi z celého sveta so svätým otcom Františkom. 

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top