Panama privítala pápeža Františka

Panama City 24. januára 2019 – V stredu 23. januára 2019 popoludní priletel do Panamy pápež František, aby sa stretol s mladými z celého sveta. Na letisku ho privítal tiež panamský prezident a potom sa odobral na apoštolskú nunciatúru.

Po 13-hodinovom lete dorazil pápež František v stredu 23. januára v popoludňajších hodinách (22.16 SEČ) na svoj rodný kontinent do Panamy. Na letisku ho privítal panamský prezident Juan Carlos Varela so svojou manželkou a zaznela vatikánska a panamská hymna.

Svätý Otec sa pozdravil s miestnymi autoritami a panamskými biskupmi, ktorých je v Paname 15. Na letisku pápeža privítal tiež dvojtisícový zástup mladých, ktoré sa pápež vydal spontánne pozdraviť a celé stretnutie podfarbovali latinskoamerické rytmy.

Skupiny mladých ľudí lemovali tiež 28 km dlhú cestu deliacu letisko od apoštolskej nunciatúry, kde bude pápež počas svojho pobytu v Paname prebývať.

Dnes má Svätý Otec na programe oficiálne privítanie v prezidentskom paláci Las Garzas a hneď potom prebehne stretnutie so štátnymi predstaviteľmi, diplomatickým zborom a predstaviteľmi občianskej spoločnosti v Bolivarovom paláci.

V kostole sv. Františka z Assisi potom pápež osloví biskupov Strednej Ameriky. Popoludňajšie zahájenie Svetových dní mládeže na Cinta Costera pre nás pripadne až na poslednú hodinu pred polnocou.

Zdroje: Vatican News / TS ČBK, Radka Blajdová
Snímka: Vatican News

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top