Novinky z príprav na Svetové dni mládeže v Lisabone

Bratislava, 14.7.2023 Slovenský organizačný tím, zodpovedný za koordináciu účasti slovenských pútnikov na Svetových dňoch mládeže, finalizuje prípravy pred samotným odchodom pútnikov smerom do Lisabonu. Prebiehajú stretnutia organizačného tímu a taktiež stretnutia s koordinátormi za jednotlivé diecézy aby sa zabezpečila plynulá logistika a aby všetky potrebné informácie boli poskytnuté slovenským pútnikom pred SDM v Lisabone. Organizačný tím tiež informoval, že prví mladí pútnici sa už o týždeň vyberú autobusmi do Lisabonu.

Ako súčasť príprav na Svetové dni mládeže, sa mnohí mladí z rôznych častí Slovenska  zúčastnili pútnických stretnutí, kde získali dôležité informácie o programe počas Dní v diecézach alebo priamo o SDM v Lisabone. Kvôli bezpečnosti boli pútnici na stretnutiach informovaní aj o lekárskych odporúčaniach, dokladoch či dôležitých kontaktoch. Mladí si na stretnutiach mohli prebrať slovenské balíky pútnika. Slovenský balíček pútnika obsahuje rôzne predmety s logom SDM, ktoré sú vhodné na reprezentačné a taktiež pamätné účely.

Slovenský organizačný tím absolvoval pred SDM teambuildingové stretnutie, ktoré malo napomôcť k zvýšeniu vzájomnú spolupráce a efektivitu tímu. “Tím je plne oddaný príprave tejto významnej udalosti a verí, že Slovákov bude vidieť na svetovej púti mladých,” hovorí Ondrej Chrvala, člen slovenského organizačného tímu. 

Informácie pútnikom sú sprostredkované prostredníctvom mailov a newslettrov, ktoré poskytujú dôležité informácie aj o tom čo všetko je potrebné mať zbalené na cestu. Pútnici môžu sledovať dianie a prípravy na sociálnej sieti Instagram na profile @svetovednimladeze a na stránke svetovednimladeze.sk

V týchto chvíľach sa v Lisabone nachádza aj päť dievčat zo Slovenska, ktoré sa vďaka projektu Ensemble23 dostali tímu, ktorý zabezpečuje dramaturgicky a hudobný program, ktorý budú môcť vidieť pútnici v rámci hlavných podujatí už prvý augustový týždeň.  “Sme veľmi povzbudení z mladých talentovaných Sloveniek, ktoré sa dostali cez niekoľko-stupňový výberový proces a budú reprezentovať aj našu krajinu na Svetových dňoch mládeže v Lisabone” informuje Matúš Reiner tajomník Rady pre mládež a univerzity KBS.

Slovensko sa taktiež môže pochváliť ochotnými mladými ľuďmi, ktorí sa rozhodli zapojiť do SDM ako dobrovoľníci a 32 pútnikov pomôže s realizáciou SDM priamo na mieste v Lisabone.

Svetové dni mládeže sú jedinečnou príležitosťou pre mladých z celého sveta stretnúť sa, zdieľať svoju vieru a navzájom sa inšpirovať. Táto medzinárodná udalosť priláka tisíce mladých pútnikov  z rôznych krajín a ponúkne im možnosť rozšíriť svoje vedomosti a skúsenosti v duchovnej oblasti.

“Organizačný tím Svetových dní mládeže robí všetko pre to aby zabezpečil hladký priebeh udalosti a nezabudnuteľný zážitok pre všetkých pútnikov.” doplnil Matúš Reiner.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top