Vyšlo oficiálne promo ako pozvánka organizátorov SDM v Soule 2027

Vyšlo prvé oficiálne pozvanie na Svetové dni mládeže, ktoré budú v roku 2027 v hlavnom meste Južnej Kórei v Soule. Pozvánka sa šíri prostredníctvom videa, ktoré slovenským mladým priniesla Rada pre mládež a univerzity KBS už aj so slovenskými titulkami.

Okrem záberov zo SDM, ktoré sa konali v lete 2023 v portugalskom Lisabone, môžete vo videu počuť myšlienky pápeža Františka, práve z týchto uplynulých SDM. „Myslíme, že je dobré pripomínať mladým SDM v Soule, aj keď predtým nás čaká stretnutie v Jubilejnom roku 2025 v Ríme. Soul je lukratívna pozvánka pre všetkých nás.“ povedal Matúš Reiner, tajomník Rady pre mládež a univerzity. Celé promo si môžete pozrieť na tomto linku.

Svetové dni mládeže sú medzinárodným stretnutím, ktoré organizuje Katolícka cirkev. Spája mladých ľudí z celého sveta – katolíkov, kresťanov iných vyznaní a všetkých ľudí dobrej vôle. Sú stretnutím mladých ľudí z celého sveta s pápežom v slávnostnej náboženskej a kultúrnej atmosfére. Konajú sa približne každé tri roky.

Správa prebratá z TK KBS

Foto:  Foto: SDM Lisabon 2023

Scroll to Top