Praktické info

SVETOVÉ DNI MLÁDEŽE, PANAMA 2019

O SDM 

Svetové dni mládeže (SDM) sú medzinárodným stretnutím, ktoré organizuje Katolícka cirkev. Spája mladých ľudí z celého sveta – katolíkov, kresťanov iných vyznaní a všetkých ľudí dobrej vôle.

Sú stretnutím mladých ľudí z celého sveta s pápežom v slávnostnej náboženskej a kultúrnej atmosfére. Ukazujú dynamiku Cirkvi a podávajú svedectvo o aktuálnosti Ježišovho posolstva. „Nie sú len nejakou udalosťou. Sú časom hlbokej duchovnej obnovy, z ovocia ktorého čerpá celá spoločnosť“ (Benedikt XVI.).

Svetové dni mládeže sú výnimočným prostriedkom evanjelizácie na upevnenie pastorácie mladých. Konajú sa každé tri roky a posledné SDM sa uskutočnili v Krakove v roku 2016. Najbližšie sa uskutočnia v dňoch 22. – 27. januára 2019 v Paname. 

MOTTO „Hľa, služobnica Pána, nech sa mi stane podľa tvojho slova.“ (Lk 1, 38)

PRIHLASOVANIE

Rada pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska a KANET, n. o. spustili oficiálne prihlasovanie pre tých, ktorí sa chcú zúčastniť SDM v Paname. Pred vyplnením registračného formulára ti odporúčame pozorne si prečítať nasledujúce informácie, ktoré ti pomôžu pri samotnom prihlasovaní, ako aj pri príprave na SDM.

Vek

Prihlasovať sa môžu mladí ľudia vo veku od 18 do 35 rokov.

Zdravotný stav

Upozorňujeme, že SDM sú fyzicky i psychicky náročným podujatím. Pútnik by mal byť v zdravotnom stave umožňujúcom mu účasť na SDM. Slovenský organizačný tím nepreberá za účastníka SDM zodpovednosť, ale poskytne mu v prípade potreby zdravotnú pomoc a pomôže mu pri zabezpečovaní zdravotnej starostlivosti.

Očkovania

Každý mladý človek si musí byť vedomý, že má podstúpiť očkovania potrebné na vycestovanie do tejto krajiny (viac TU)

ZŤP

Všetkým osobám, ktoré majú vážne zdravotné obmedzenia, neodporúčame zúčastniť sa SDM. Ohľadom prípadnej účasti nás prosím kontaktujte na info@svetovednimladeze.sk.

Dobrovoľník

V prípade, že by ste mali záujem sa zúčastniť SDM ako oficiálny dobrovoľník, kontaktujte nás na info@svetovednimladeze.sk a my Vám poskytneme všetky potrebné informácie.

Preprava

Slovenský organizačný tím SDM nenesie zodpovednosť za prepravu na SDM a zo SDM späť na Slovensko; prepravu si zabezpečuje každý účastník na vlastnú zodpovednosť.

Letenky

Upozorňujeme, že pred vyplnením registračného formulára je potrebné mať zakúpenú letenku!

V prípade, že potrebuješ pomoc s letenkou, pozri si naše ilustračné video alebo si prečítaj návod na kúpu letenky (viac TU), ako sa dá letenka vyhľadať a kúpiť, alebo kontaktuj našu koordinátorku Lucku mailom na info@svetovednimladeze.sk. Koordinátorka je k dispozícii denne.

Cestovný pas

Pre cesty občanov SR nepresahujúce 90 dní (na turistické účely) postačuje platný cestovný pas. Pre vstup do krajiny je potrebné mať vybavený pas, ktorý musí byť platný ešte minimálne 6 mesiacov po návrate z Panamy.

Cestovné poistenie

Cestovné poistenie si vybavuje každý pútnik sám! Po potvrdení registrácie budeme od pútnikov vyžadovať kópiu poistenia.

Doba registrácie

Prihlasovať sa je možné od 22.2.2018 do 30.9.2018.

Termíny

SDM (21.-27.1.2019)
DID (16.-20.1.2019)
možnosť prísť pred DID (13.-15.1.2019)
možnosť zostať po SDM (28.-29.1.2019)

Strava a ubytovanie 

Stravu a ubytovanie zabezpečujú organizátori SDM z Panamy.
Ubytovanie bude v rodinách, školách či telocvičniach.

Garantované zľavnené ceny

Panamskí organizátori garantujú pútnikom 10 % zľavu z ceny balíkov pri registrácii do 30.7.2018. Slovenský organizačný tím si vyhradzuje právo termín upraviť na 15.7.2018, nakoľko bude potrebné platby zosumarizovať a previesť na panamský účet. Registrácia je platná až po uhradení poplatku. Zľava bude poskytnutá iba tým pútnikom, ktorí budú do 15.7.2018 nielen zaregistrovaní, ale ktorých platba bude k 15.7.2018 na určenom účte organizátora.

Varianty balíkov pútnika

Upozorňujeme, že SDM končia v nedeľu 27.1.2019. V ponúkaných balíkoch je však automaticky započítaná možnosť zostať do pondelka 28.1.2019.

Variant DID + SDM (16.-27.1.2019)
Variant SDM (21.-27.1.2019)

Ceny balíkov pútnika

Balík pútnika zahŕňa ubytovanie, stravu, dopravu a poistenie počas zvoleného obdobia, príspevok do fondu solidarity a slovenský balík pútnika.
Pri registrácii a pripísaní platby na účet organizátora do 15.7.2018
DID + SDM – 275 Eur
SDM – 210 Eur

Pri registrácii a pripísaní platby na účet organizátora po 16.7.2018
DID + SDM – 295 Eur
SDM – 230 Eur

Doplatok za skorší príchod a neskorší odchod 

V prípade, že chceš prísť do Panamy už od 13.-15.1.2019, prípadne plánuješ odchod až 29.1.2019 a chceš, aby ti organizačný tím zabezpečil ubytovanie a minimálne jedno jedlo denne, tak je potrebné za každý deň doplatiť sumu 10 Eur.
Príklad: do Panamy pricestujem 14.1.2019 a odchádzam 29.1.2019. Platím si balík pútnika SDM + DID – 275 Eur a 30 Eur (za 2 dni vopred a 1 deň po).

Pokyny pre platbu

Všetky údaje potrebné pre platbu ti prídu v akceptačnom maili podľa zvoleného balíku pútnika spolu so sumou, ktorú máš uhradiť. Prihlásenie je platné až po uhradení a pripísaní potrebnej sumy na uvedený účet organizátora. Platbu je potrebné uskutočniť do 1 mesiaca odo dňa registrácie.
Po prijatí platby ti príde ďalší potvrdzujúci email. Ak ti následne do 10 dní od zaplatenia nepríde potvrdenie o prijatí platby, kontaktuj nás na registracia@svetovednimladeze.sk.

Možnosti platby

Platbu je možné zrealizovať prevodom, vkladom na účet alebo prostredníctvom i-bankingu.

Platba poštovou poukážkou nie je možná!

Storno podmienky

V prípade nemožnosti zúčastniť sa na púti je nutné nájsť za seba náhradu. Inak sú storno poplatky uplatnené vo výške 100%.

Ďalšie informácie

Informácie o SDM budeme postupne aktualizovať, preto ti odporúčame priebežne navštevovať stránku www.svetovednimladeze.sk.

V prípade otázok a nejasností nás kontaktuj emailom na info@svetovednimladeze.sk.

V prípade otázok k samotnému prihlasovaniu a platbám nás kontaktuj na registracia@svetovednimladeze.sk.

Pre pútnikov budú na jeseň organizované prípravné stretnutia, o ktorých ťa budeme včas informovať.

PRIHLASOVACÍ FORMULÁR

Vyplnením a odoslaním tohto formulára vyjadruješ, že akceptuješ všetky podmienky uvedené vyššie.

ĎALŠIE INFORMÁCIE

Informácie o SDM budeme postupne aktualizovať, preto ti odporúčame priebežne navštevovať stránku www.svetovednimladeze.sk. V prípade otázok a nejasností nás kontaktuj emailom na info@svetovednimladeze.sk. V prípade otázok k samotnému prihlasovaniu a platbám nás kontaktuj na registracia@svetovednimladeze.sk.

„Hľa, služobnica Pána, nech sa mi stane podľa tvojho slova.“ (Lk 1, 38)

Kontakt

Rada pre mládež a univerzity KBS

Kapitulská 11,
P.O.Box 133,
814 99 Bratislava 1
mladez@kbs.sk
(médiá na lipiak@kbs.sk)

© Rada pre mládež a univerzity KBS. Všetky práva vyhradené